Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring wizyjny placu zabaw – mini kamera obrotowa

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring wizyjny placu zabaw – mini kamera obrotowa


Monitoring wizyjny placu zabaw – mini kamera obrotowa
Place zabaw dla dzieci coraz częściej wyposażane są w kamery przemysłowe, do których zadań należy ochrona dzieci przed różnymi zagrożeniami oraz zabezpieczenie placu zabaw przed aktami wandalizmu. Dużą popularnością w tego typu miejscach cieszą się mini kamery obrotowe, które dzięki funkcji PTZ, doskonale sprawdzają się podczas nadzoru wideo dużych przestrzeni (jedna kamera jest w stanie zastąpić kilka kamera standardowych).

Przykładem atrakcyjnej cenowo mini kamery obrotowej, która w pełni sprosta wymaganiom stawianym przez monitoring wizyjny placu zabaw, jest kamera LC-820i firmy LC Security. Mini kamera obrotowa LC-820i charakteryzuje się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe (obudowa wandaloodporna IP66) oraz wysoką jakością dostarczanego obrazu, dzięki czemu może dostarczać obraz, pozwalający na rozpoznanie obserwowanych obiektów. Na jej wyposażeniu znajdziemy profesjonalny przetwornik obrazu typu 1/4" Super HAD Sony Color CCD, który zapewnia wierne odwzorowanie obserwowanej sceny oraz podwyższoną rozdzielczość poziomą, wynoszącą 540 linii telewizyjnych. Model LC-820i oferuje obrót w zakresie od 0 do 360° (w nieskończoność) oraz pochylenie w zakresie od 0 do 90°.

Prędkość maksymalna obrotu na poziomie 50°/sek. pozwala na prawidłowe śledzenie obiektów. Dużą zaletą modelu LC-820i jest możliwość zdefiniowania 16 presetów pozycji, co znacznie ułatwia obsługę kamery i zwiększa skuteczność systemów nadzoru wideo. Realizacja sterowania PTZ może obywać się za pomocą protokołu RS485 lub Pelco D/P. Dzięki specjalnej konstrukcji kamerę LC-820i bez problemu zamontujemy na słupie lub latarni. Warto także wspomnieć o obiektywie zmienno-ogniskowym 3.8 ~ 38 mm z 10-krotnym zbliżeniem optycznym.